03aRenata Kusińska-Sitarz – dietetyk

umówienie wizyty:

zadzwoń tel: 508 874 640,

wyślij mail: http://gabinety-skwierzynska.pl/kontakt

umów wizytę: https://gabinety-skwierzynska.nakiedy.pl/site/?s[]=2756

Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej.

Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania. Prowadzę stronę internetową, która jest źródłem informacji z zakresu dietetyki oraz zbiorem zdrowych przepisów, wśród których każdy pacjent znajdzie coś dla siebie.

W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową – nie poprzestaję na ułożeniu jadłospisu, ale razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi (nadwaga, otyłość, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe itp.), zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, jedzenie kompulsywne), z osobami pragnącymi wprowadzić zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie.

Katarzyna Krupińska – psychodietetyk, dietetyk

umówienie wizyty:

zadzwoń tel: 508 874 640,

wyślij mail: http://gabinety-skwierzynska.pl/kontakt

umów wizytę: https://gabinety-skwierzynska.nakiedy.pl/site/?s[]=4667

Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu psychologii, dietetyki i medycyny, pracuję nad motywacją pacjenta oraz procesem zmiany nawyków żywieniowych u osób z niedowagą, nadwagą i otyłością.

Problem diety w chorobach tarczycy (Hashimoto i Gravesa-Basedowa) jest mi szczególnie bliski. Rozumiem obawy i potrzeby swoich pacjentów, ponieważ sama zmagałam się z obiema. Wiem, co zrobić aby osiągnąć sukces w dietoterapii tych chorób.

Jako psychodietetyk z powodzeniem pomagam pacjentkom z zespołem policystycznych jajników, endometriozą, insulinoopornością a także osobom borykającym się z problemem z płodnością.

Pacjenci mogą liczyć na moje wsparcie w terapii chorób skóry: choroby alergiczne (AZS), łuszczycy oraz trądziku a także na zalecenia żywieniowe wspomagając leczenie zaburzeń odżywiania, stwardnienia rozsianego.

Uczę jak odzyskać zdrowie oraz co zrobić aby poczuć się pewnie, pięknie i szczupło. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu żywieniowego, analizie jadłospisu oraz dodatkowo wykonaniu testu na nietolerancje pokarmowe, pacjent otrzymuje zdrową, indywidualnie dopasowaną dietę.

Ukończyłam Wydział Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu  (w zakresie żywienia człowieka i produkcji żywności) i Studia Podyplomowe (specjalizacja „Psychodietetyka”). Nabytą wiedzę pogłębiałam w czasie stażu w Instytucie Psychodietetyki oraz uczestnicząc w szeregu konferencji, szkoleń i warsztatów poświęconych żywieniu w zdrowiu i chorobie, postępowaniu  w nietolerancji pokarmowej. Jestem członkiem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W związku z moimi zainteresowaniami medycyną naturalną, rozpoczęłam przygotowania do zawodu zielarz – fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej przy Herbarium św. Franciszka w Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Prowadzę swoją stronę internetową.

 

Maciej Królicki – trener personalny

umówienie treningu:

zadzwoń tel: 508 874 640,

wyślij mail: http://gabinety-skwierzynska.pl/kontakt

Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, z pasji trener personalny.
Od najmłodszych lat związany ze sportami walki co ukształtowało jego charakter.
Liczne szkolenia z zakresu treningu siłowego (instruktor kulturystyki Awf Wrocław ,Crossfit hestrez,trener personalny IFAA), funkcjonalnego (Functional Movement Systems R.Rzepka ,Bmk Wrocław ,Kettelbell hardstyle Strongfirst ,TRX Katowice ) i przygotowania motorycznego Elite Performance Institiute) dały mi sporą liczbę zadowolonych klientów i szacunek na rynku trenerów personalnych.

Dodatkowo na studiach zdobył dyplomy :
– instruktor piłki nożnej,
– instruktor pływania,
– instruktor sportów zimowych -specjalizacja snowboard,
– animator czasu wolnego.

Pracuje  z klientami w jednym z najlepiej wyposażonym studiu personalnym we Wrocławiu.

Zgłoś  się na konsultacje na których przeprowadzony wywiad oraz testy pokażą nad czym  pracować, dobierając ćwiczenia do twoich potrzeb.
Pamiętaj!
Wszystko zaczyna się w twoje głowie .

          

01aJoanna Polak – dietetyk, psychodietetyk

umówienie wizyty:

zadzwoń tel: 508 874 640,

wyślij mail: http://gabinety-skwierzynska.pl/kontakt

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem również absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku  psychodietetyka.

W czasie odbywania studiów racjonalne odżywianie oraz zdrowy i aktywny styl życia zagościł w moim życiu na stałe. Jest to zarówno praca jak
i pasja, którą cały czas staram się pogłębiać, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach.
Dzięki wiedzy uzyskanej na studiach oraz zdobytemu doświadczeniu na praktykach chciałabym wspomóc proces leczenia odpowiednim doborem diet lub poprawić samopoczucie pacjenta poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
Zapraszam na konsultacje, abyśmy razem mogli popracować nad zmianami
w codziennym odżywianiu.

Specjalizacje – Dietetyk kliniczny:
– choroby dietozależne
– redukcja masy ciała
– żywienie w  przypadku występowania alergii i nietolerancji pokarmowych
– żywienie kobiet ciężarnych oraz karmiących
– żywienie osób aktywnych fizycznie
– edukacja żywieniowa oraz zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia

 

10a

Olga Wojnarowicz – psycholog

umówienie wizyty:

zadzwoń tel: 508 874 640,

wyślij mail: http://gabinety-skwierzynska.pl/kontakt

umów wizytę: https://gabinety-skwierzynska.nakiedy.pl/site/?s[]=2756

Jestem psychologiem, biegłym sądowym, psychodietetykiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Jak również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej i specjalności biznesowej na wydziale zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Posiadam tytuł dyplomowanego psychodietetyka, zajmującego się m.in. prewencją nadwagi i otyłości wśród dzieci
i dorosłych. Dodatkowo poszerzam swoje umiejętności terapeutyczne w Szkole Terapii Poznawczej i Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, których program studiów dostosowany jest do standardów szkolenia European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT www.eabct.com), uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej i uwzględnia także założenia Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej dotyczące specjalizacji w psychoterapii (Tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1386
z późn. zm.). Swoją wiedzę dotyczącą terapii i diagnostyki nieustannie rozwijam i pogłębiam biorąc udział w kursach, warsztatach i sympozjach.

W swoich działaniach łączę wiedzę psychologiczną, dietetyczną i terapeutyczną. Wyznaję holistyczne podejście do człowieka. Pomagam rozwiązywać problemy związane z brakiem motywacji lub jej niewystarczającym poziomem, subiektywnie postrzeganymi barierami
i przeszkodami czy nieumiejętną organizacją procesu zmiany. Wspólnie z klientem pracujemy nad trudnościami związanymi z wprowadzeniem zmian prozdrowotnych zarówno w obszarze zdrowia psychicznego jak i w zmianach w stylu życia (zmiany nawyków żywieniowych, zwiększanie aktywności fizycznej). Udzielam wsparcia w pracy z trudnościami w obszarze odżywiania, takimi jak: nadmierna koncentracja na jedzeniu, jedzenie emocjonalne, brak odpowiedniej wiedzy żywieniowej.

Prowadzę indywidualną terapię krótkoterminową osób dorosłych i młodzieży. Doświadczenie kliniczne nabyłam w Szpitalu Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży, oraz w Instytucjach Państwowych nastawionych przede wszystkim na pracę z rodziną.

Konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię poznawczo behawioralną prowadzę w języku polskim i angielskim. Pracuję pod stałą superwizją superwizorów Szkoły Terapii Poznawczej i Behawioralnej Uniwersytetu SWPS.